Aktualności

Program priorytetowy „Sokół” NFOŚiGW

Last update on 9 czerwca 2016.

Narodowy Fundusz Ochrony  Środowiska i Gospodarki Wodnej pracuje nad nowym programem dotyczącym wsparcia przedsiębiorstw we wdrażaniu innowacyjnych technologii środowiskowych.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej rozpoczął pracę nad programem priorytetowym „Sokół”, w ramach którego przedsiębiorcy będą mogli dofinansować projekty związane ze wdrażaniem nowej albo znacząco udoskonalonej technologii, która służy poprawie efektywności wykorzystania zasobów naturalnych, zmniejsza negatywny wpływ człowieka na środowisko lub wzmacnia odporność gospodarki na presje środowiskowe.

O wsparcie będą mogli ubiegać się wszyscy przedsiębiorcy (małe i średnie przedsiębiorstwa, duże przedsiębiorstwa), a dofinansowanie będzie udzielane w postaci pożyczki do wysokości 85% kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia. Pożyczka będzie udzielana od 0,5 mln PLN do 90 mln PLN, na okres maksymalnie 15 lat.

Pierwszy nabór zaplanowany został na początek 2016 r., ale już teraz warto zacząć przygotowania, aby zwiększyć szanse na uzyskanie wsparcia w ramach konkursu.

Zespół Doradztwa Europejskiego

Następny wpis

Poprzedni wpis

Podobne wpisy